Dia Bilgi Bankası
Diğer Çözümler

DİA diğer çözümler hakkında

Diğer Çözümler

QNB Finansbank yeni sanal pos kurulumu

QNB Finansbankın sanal pos alt yapısı Asecco ve vpos üzerinden iki yapı ile kullanmaktadır. Bu makalemizde yeni geldikçe vpos sistemi kurulumuna değinilecektir.
 
  • —Sanal pos onaylanması durumunda bankanızdan yetkili mail adresinize sanal pos ekranına giriş bilgileri iletilmiş olacaktır.  bağlantıya tıklayarak web adresinden bankanın gönderdiği bilgilerle bu ekrana giriş yapıyoruz.

Yönetim menüsü altında yer alan Kullanıcı Yönetimine tıklayıp ilgili sayfayı açalım.

Bu ekranda yeni ekle butonuna basalım.

Kullanıcı oluştururken bir api kullanıcı adı oluşturalım Türkçe karakter içermeden testapi örnek şekilde yazılmıştır. Site adresinizi de yazabilirsiniz örnek olarak tepebilisimapi gibi. Yetki profili Api kullanıcısı seçilmeli, kullanıcı statüsü aktif olmalı, işlem tipini tümü olarak şekilde bilgilerle doldurulmalıdır.
Sağ taraftaki alanda da kendi firma bilgilerinizi girebilirsiniz. Buraya girdiğimiz mail adresine tekrar bir şifre bilgisi gönderilecek bu sebeple aktif ulaşabileceğiniz bir mail adresi girilmelidir.

İletilen mail aşağıdaki resim gibi olacaktır.

Yönetim panelinde [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] sayfasında bankayı aktif duruma getirmek için mavi renkli ve sarı renkli butonları seçmelisiniz. Eğer tek pos QNBFinansbank ise aynı zamanda kırmızı renkli butonla ana pos olarak da işaretlemesini gerçekleştirmelisiniz.

Pos Yönetimi menüsünde Finansbank’ın yanındaki düzenleme ikonuna basarak istenilen gerekli bilgileri dolduralım.

Bankanızdan aldığınız taksit oranlarını alt alandaki oranlar alanına ekleyin, taksit yapmayacaksanız ve komisyon olmayacaksa tek çekim için 01. kutucuğuna 0 değerini yazabilirsiniz.

Garanti Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Garanti Bankasından sanal pos alımının da GarantiPay uygulamasını da sitenize kurma işlemini yapmanız gerekmektedir. Kurulum bilgilerine GarantiPay adlı makalemizi inceleyerek ulaşabilirsiniz.
Sanal pos kurulumunu gerçekleştirmek için aşağıda yer alan  işlem adımlarını takip edebilirsiniz.
 
1- Banka yönetim paneline size verilen bilgilerle giriş sağlayanız. (Bu kısımda size sorulan parola cep telefonunuza gönderilen şifre değildir. Cep telefonunuza gönderilen şifreyi ikinci adımda girerek bu şifrenizi rahatlıkla hatırlayabileceğiniz başka bir şifre ile değiştirmeniz istenecektir.)
Giriş sağlamanız gereken adres: https://yenisanalposweb.garanti.com.tr/web/login
 
 
2- Üst menüde bulunan Yönetim kısmına giriş yapınız. Sol tarafta yer alan Şifre Parola “Resetleme” butonuna basınız.
 
 
3- Bu adımda PROVAUT kullanıcısını aktif ederek rahatlıkla hatırlayacağınız bir şifre girişi belirleyin. Belirleyeceğiniz şifre en az 8 karakterli büyük ve küçük harf ile rakamlardan oluşmalıdır. Güvenlik kodunu da girdikten sonra kaydet butonuna basınız.
 
4- Yine Yönetim menüsü altında yer alan 3d secure key değiştirme menüsüne girin. Burada göreceğiniz terminal numarasını not alınız.
 
 
Eğer 3d secure kullanımınız banka tarafından aktifleştirildiyse bu sayfada 3d şifresi de belirlemeniz gerekmektedir. 3d şifresi 24 byte hex olacak şekilde girilmelidir. Hex olarak şifre oluşturma işlemi için; burayı tıklayabilirsiniz.
24 karakterli bir şifre oluşturup Convert butonuna bastığımızda alt tarafta yer alan hex olarak dönüştürülmüş şifreyi kopyalayın ve üst alanda görünen Secure Key kısmına yapıştırın, güvenlik kodunu da girdikten sonra güncelle butonuna basabilirsiniz.
 
 
5- Admin panelinizde [Ayarlar] > [Ödeme Ayarları] > [Pos Yönetimi] kısımından girin ve Garanti Bankasının yanında yer alan Mavi renkli butona tıklayarak posunuzu aktif duruma getirin. Eğer ilk posunuz ise kırmızı butonla “anapos” olarak da işaretlenmesi yapılacaktır.
  6-Pos kurulumu için ilgili bilgileri girelim;
  • >>Mağaza numarasını giriniz ve ardından api kullanıcı alanına “PROVAUT” yazınız ve Garanti Pos ekranında PROVAUT için belirlediğiniz şifreyi giriniz.
  • >>3d secure kullanımı eğer aktifse kullan olarak işaretleyin 3d secure modelini seçin (bu bilgiyi bankanızın sanal pos 444 0 339 / 7 numaralı destek hattı olan yada [email protected] web adresinden iletişim kurarak öğrenebilirsiniz.)
  • >>3d secure iş yeri anahtarı bölümüne hex olarak çevrilmiş şifrenizi giriniz.
  • >>Terminal Numaranızı yazınızı ( Terminal numarasını 4. madde deki ekranda not almıştınız.)
  • >>Müşterilerinizin kartlarındaki bonuslarla alışveriş yapmasına imkan tanımak istiyorsanız bonus kullanımını “evet” olarak işaretleyin.
  • >>Otorizasyon türünü belirleyin, ön otorizasyonda tutar banka tarafından bloke edilmektedir detay için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.
  • >>Minimum taksit tutarı opsiyonel olarak belirleyebilirsiniz. Belli bir tutar üzerinde taksit yapılmasını bu tutar altındaki siparişlerde tek çekim yapılmasını istiyorsanız istenilen tutar değerini  yazabilirsiniz. Örnek olarak bu kısımda 150 değerini yazdığımızda sepet toplamı 150 TL’nin altında olması halinde taksit seçenekleri görüntülenmeyecektir sadece tek çekim işlem gerçekleştirilebilecektir.

7- Posunuza ait taksit oranlarını girin. Oranları bankanızdan kolayca öğrenebilirsiniz. Bu kısımda kaç taksit yapmak isterseniz sadece o kısımlara oran değerini yazmalısınız. Diğerlerini “-” şeklinde doldurabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranını ifade etmektedir taksit yapılmayacaksa sadece bu alanı doldurmanız yeterli olacaktır. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 değerini girebilirsiniz. Bu durumda banka oranı size yatan tutar değerinden kesilme işlemi yapılacaktır.

Garanti Bankası sanal posu aldığınızda Amerikan Express (AMEX) kartlarla da bu pos ile işlem yapılabilecektir bunun için artı bir işleme gerek duymadan, sipariş sırasında Garanti Bankası sanal posu seçildiğinde Amerikan Express seçeneği de müşterilerinizin açılır menü içerisinde yer alacaktır ve ödeme yapabileceklerdir.
 

Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu

1- Kuvet Türk’ün size mail olarak iletmiş olduğu olduğu bilgileri kullanarak https://kurumsal.kuveytturk.com.tr/Login/CorporateInitialLogin web adresine giriş yapmalısınız.

Müşteri no, kullanıcı adı ve şifre bilgisini doldurulmasının ardından bankadan anlık olarak gönderilen cep telefonunuza SMS ile bir şifre daha iletilecektir. Şifre bilgisini de girerek banka panelinize giriş sağlayabilirsiniz.

2- Tüm işlemler menüsünden [Sanal Pos] >>> [Yeni Kullanıcı Ekle] alanına basınız.

 3- Yeni kullanıcı ekleme ekranında Türkçe karakterler içermeden ve boşluk kullanmadan bir kullanıcı adı belirlemelisiniz. E-mail, Gsm ve TC no kısımlarını doldurduktan sonra, kullanıcı rolü Api işaretlemelisiniz. Durumu bilgisi aktif olmalıdır.  Şifre kısmını da en az 8 karakterli büyük-küçük harf ve rakamları içeren bir şifre oluşturmalısınız.

  4- Yönetim panelinizde [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] alanında bankanızın yanında bulunan durum butonu (mavi renkli buton) ve yeni pos butonu(sarı renkli buton) işaretlemelisiniz ve düzenleme ikonuna basarak bankanın panelinde oluşturduğunuz api kullanıcı bilgilerini girebilirsiniz.

 
3D secure özelliğini kullanacaksanız 3d secure kullan seçeneğini aktif edebilir iş yeri anahtarı kısmını ise boş bırakarak kayıt işlemini yapabilirsiniz.

5- Posunuza ait taksit oran değerlerini yazın. Oranları bankanızdan öğrenebilirsiniz. Bu kısımda kaç taksit yapmak istiyorsanız sadece o kısımlara oran değeri girmelisiniz. Diğerlerini “-” şeklinde bırakabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranını ifade etmektedir taksit yapılmayacaksa sadece bu alanı doldurmanız yeterli olacaktır. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 olarak doldurabilirsiniz bu durumda banka oranı size yatan tutardan kesme işlemi uygulayacaktır.

Vakıfbank Sanal Pos Kurulum Kılavuzu

1- Bankanın size mail ile iletmiş olduğu olduğu kullanıcı adı ve şifre ile sanal pos ekranına  https://onlineodeme.vakifbank.com.tr/AdminUI/Account/Login adresinden giriş yapabilirsiniz.

2- Sol tarafta yer alan Yönetim Menüsü altında bulunan Üye İşyeri İşlemlerini basınız ve Detay butonuna basın.

3- Üye iş numarası ve şifre bilgisini bu ekran üzerinden görebilirsiniz. 3D secure özelliğinin de banka tarafından zorunlu olup olmadığı bilgisi bu ekran üzerinden görüntülenebilir. Sadece 3D işleme yetkili olarak görüyorsanız sanal pos da 3d özelliği mutlaka aktif olarak kurulma işlemi yapılmalıdır.

4- Bu ekranı kapatmadan yeni bir sekmede sitenizin admin panel ekranı üzerinde  bulunan [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] bölümünü açarak Vakıfbankın yanında bulunan düzenleme ikonunu basınız.  Vakıfbank Yeni Pos olarak işaretlemesini yapınız. Bankanın ekranında gördüğünüz üye iş yeri numarasını mağaza no alanına giriniz. Şifreyi şifre kısmına giriniz. 3D işleme yetkili olarak belirtilmişse 3D Secure Kullan olarak işaretlemesini yapınız. Pos ortamı canlı ortam olarak işaretlemesini yapın.

  5- Bankanın ekranına tekrar dönüş yapın, 3. maddedeki yer alan ekran görüntüsünde işaretlediğimiz Terminaller butonuna basınız.

Terminal numarasını da kopyalayınız ve Yönetim panelinizdeki Pos No kısmına yapıştırınız.

6- Minimum taksit tutarı opsiyonel olarak belirleyebilirsiniz. Belli bir tutar üzerinde taksit yapılmasını bu tutar altındaki siparişlerde tek çekim yapılmasını istiyorsanız istenilen tutar değerini  yazabilirsiniz. Örnek olarak bu kısımda 150 değerini yazdığımızda sepet toplamı 150 TL’nin altında olması halinde taksit seçenekleri görüntülenmeyecektir sadece tek çekim işlem gerçekleştirilebilecektir.

7-Posunuza ait taksit oranlarını girin. Oranları bankanızdan kolayca öğrenebilirsiniz. Bu kısımda kaç taksit yapmak isterseniz sadece o kısımlara oran değerini yazmalısınız. Diğerlerini “-” şeklinde doldurabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranını ifade etmektedir taksit yapılmayacaksa sadece bu alanı doldurmanız yeterli olacaktır. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 değerini girebilirsiniz. Bu durumda banka oranı size yatan tutar değerinden kesilme işlemi yapılacaktır.

Pos kurulumunun tamamlanmasının ardından kaydet butonuna basınız ve posun durumunu mavi butonla aktif duruma getiriniz.

Akbank Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Akbank sanal pos başvurunuz onaylanırsa eğer banka tarafından sizlere kullanıcı adı, mağaza numarası, ve güvenlik kodu gönderilecektir daha sonra bankanızın size ilettiği mailde yer alan destek hattı numarasını arayıp banka yetkililerine iletin güvenlik numarasını ve bir şifre talebinde bulunun.
Gerekli bilgileri edindikten sonra aşağıda yer alan adrese giriş yapın
bağlantıya tıklayarak web adresine giriş yaptıktan sonra ve banka yönetim ekranı üzerinden elinizdeki bilgiler girerek giriş yapınız.
Üst menüde bulunan Yönetim kısmına ardından sol tarafta yer alan Kullanıcı ekle butonuna basınız.
 
 
Bu kısımda kullanıcı adı, şifre belirleyin ve Rol kısmında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.
 
3D Sisteminiz banka tarafından kapılı veya açık olduğunu kontrol etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına basınız.
 
 
Burada dikkat etmeniz gereken yer 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Eğer farklı bir 3D tipi yer alıyorsa listede bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekmektedir. 3D sisteminiz açık olduğu için Güncelle butonuna tıklayarak bir şifre oluşturun. Şifre oluşturmanızın ardında  son işlem olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekmektedir.
 
Admin panel ekranı üzerinde bulunan [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] kısmından giriş yapınız ve Mavi renkli butona basarak Akbank sanal posunuzu aktif konuma getirin. Ardından Akbank için sağ tarafında yer alan düzenleme butonuna tıklayınız.
 
 
Mağaza numarasını girmenizin ardından api kullanıcı kısmına bankanın panelinden belirlemiş olduğunuz kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Posunuza ait taksit seçeneklerini de belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı konumda ise, 3D Secure Kullanma seçeneğini seçmelisiniz. Bu alan sizin tercihinizde olan bir kısım değildir. Eğer bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil ettiyse açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı konumda olması gerekmektedir

Finansbank Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Finansbank sanal pos başvurunuz onaylanırsa eğer banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu gönderilecektir daha sonra size ilettiği mailde yer alan destek hattı numarasını arayıp banka yetkililerine iletin güvenlik numarasını ve bir şifre talebinde bulunun.
 
Gerekli bilgileri edindikten sonra aşağıda yer alan adrese giriş yapın
bağlantıya tıklayarak web adresine giriş yaptıktan sonra ve banka yönetim ekranı üzerinden elinizdeki bilgiler girerek giriş yapınız.
Üst menüde bulunan Yönetim kısmına ardından sol tarafta yer alan Kullanıcı ekle butonuna basınız.
 
 
Bu kısımda kullanıcı adı, şifre belirleyin ve Rol kısmında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.
 
3D Sisteminiz banka tarafından kapılı veya açık olduğunu kontrol etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına basınız.
 
Burada dikkat etmeniz gereken yer 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Eğer farklı bir 3D tipi yer alıyorsa listede bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekmektedir. 3D sisteminiz açık olduğu için Güncelle butonuna tıklayarak bir şifre oluşturun. Şifre oluşturmanızın ardında  son işlem olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekmektedir.
 
Burada admin panel ekranız üzerinde bulunan [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] kısmından giriş yapınız ve Mavi renkli butona basarak finans bank sanal posunuzu aktif konuma getirin. Ardından Finans bank için sağ tarafında yer alan düzenleme butonuna tıklayınız.
Mağaza numarasını girmenizin ardından api kullanıcı kısmına bankanın panelinden belirlemiş olduğunuz kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Posunuza ait taksit seçeneklerini de belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı konumda ise, 3D Secure Kullanma seçeneğini seçmelisiniz. Bu alan sizin tercihinizde olan bir kısım değildir. Eğer bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil ettiyse açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı konumda olması gerekmektedir

Halkbank Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Halk bank sanal pos başvurunuz onaylanırsa eğer banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu gönderilecektir daha sonra size ilettiği mailde yer alan destek hattı numarasını arayıp banka yetkililerine iletin güvenlik numarasını ve bir şifre talebinde bulunun.
 
Gerekli bilgileri edindikten sonra aşağıda yer alan adrese giriş yapın
bağlantıya tıklayarak web adresine giriş yaptıktan sonra ve banka yönetim ekranı üzerinden elinizdeki bilgiler girerek giriş yapınız.
 
Üst menüde bulunan Yönetim kısmına ardından sol tarafta bulunan Kullanıcı ekle butonuna basınız.
Bu kısımda kullanıcı adı, şifre belirleyin ve Rol kısmında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.
 
3D Sisteminiz banka tarafından kapılı veya açık olduğunu kontrol etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına basınız.
Burada dikkat etmeniz gereken yer 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Eğer farklı bir 3D tipi yer alıyorsa listede bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekmektedir. 3D sisteminiz açık olduğu için Güncelle butonuna tıklayarak bir şifre oluşturun. Şifre oluşturmanızın ardında  son işlem olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekmektedir.
 
Admin panel ekranız üzerinde yer alan [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] kısmından giriş yapınız ve Mavi renkli butona basarak finans bank sanal posunuzu aktif konuma getirin. Ardından Halk bank için sağ tarafında yer alan düzenleme butonuna tıklayınız.
 
Mağaza numarasını girmenizin ardından api kullanıcı kısmına bankanın panelinden belirlemiş olduğunuz kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Posunuza ait taksit seçeneklerini de belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı konumda ise, 3D Secure Kullanma seçeneğini seçmelisiniz. Bu alan sizin tercihinizde olan bir kısım değildir. Eğer bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil ettiyse açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı konumda olması gerekmektedir

İş Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

İş bank sanal pos başvurunuz onaylanırsa eğer banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu gönderilecektir daha sonra size ilettiği mailde yer alan destek hattı numarasını arayıp banka yetkililerine iletin güvenlik numarasını ve bir şifre talebinde bulunun.
 
Gerekli bilgileri edindikten sonra aşağıda yer alan adrese giriş yapın
bağlantıya tıklayarak web adresine giriş yaptıktan sonra ve banka yönetim ekranı üzerinden elinizdeki bilgiler girerek giriş yapınız.
 
 
Üst menüde bulunan Yönetim kısmına ardından sol tarafta yer alan Kullanıcı ekle butonuna basınız.
 
 
Bu kısımda kullanıcı adı, şifre belirleyin ve Rol kısmında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.
 
3D Sisteminiz banka tarafından kapılı veya açık olduğunu kontrol etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına basınız.
 
 
Burada dikkat etmeniz gereken yer 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Eğer farklı bir 3D tipi yer alıyorsa listede bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekmektedir. 3D sisteminiz açık olduğu için Güncelle butonuna tıklayarak bir şifre oluşturun. Şifre oluşturmanızın ardında  son işlem olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekmektedir.
 
Admin panel ekranız üzerinde bulunan  [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] kısmından giriş yapınız ve Mavi renkli butona basarak finans bank sanal posunuzu aktif konuma getirin. Ardından İş bank için sağ tarafında yer alan düzenleme butonuna tıklayınız.
 
 
Mağaza numarasını girmenizin ardından api kullanıcı kısmına bankanın panelinden belirlemiş olduğunuz kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Posunuza ait taksit seçeneklerini de belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı konumda ise, 3D Secure Kullanma seçeneğini seçmelisiniz. Bu alan sizin tercihinizde olan bir kısım değildir. Eğer bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil ettiyse açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı konumda olması gerekmektedir

TEB Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Teb sanal pos başvurunuz onaylanırsa eğer banka tarafından sizlere mağaza numarası, kullanıcı adı ve güvenlik kodu gönderilecektir daha sonra size ilettiği mailde yer alan destek hattı numarasını arayıp banka yetkililerine iletin güvenlik numarasını ve bir şifre talebinde bulunun.
 
Gerekli bilgileri edindikten sonra aşağıda yer alan adrese giriş yapın
bağlantıya tıklayarak web adresine giriş yaptıktan sonra ve banka yönetim ekranı üzerinden elinizdeki bilgiler girerek giriş yapınız.
 
Üst menüde bulunan Yönetim kısmına ardından sol tarafta yer alan Kullanıcı ekle butonuna basınız.
 
 
Bu kısımda kullanıcı adı, şifre belirleyin ve Rol kısmında Api kullanıcısını seçerek kaydedin.
 
3D Sisteminiz banka tarafından kapılı veya açık olduğunu kontrol etmek için sol menüden 3D Ayarları bağlantısına basınız.
 
 
Burada dikkat etmeniz gereken yer 3D Model tipinin sadece 3D olmasıdır. Eğer farklı bir 3D tipi yer alıyorsa listede bankanız ile görüşerek sadece 3D sistemine geçiş yaptırmanız gerekmektedir. 3D sisteminiz açık olduğu için Güncelle butonuna tıklayarak bir şifre oluşturun. Şifre oluşturmanızın ardında  son işlem olarak da bu api kullanıcısı ve 3D şifresini yönetim panelinize girmeniz gerekmektedir.
 
Admin panel ekranız üzerinde bulunan [Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] kısmından giriş yapınız ve Mavi renkli butona basarak finans bank sanal posunuzu aktif konuma getirin. Ardından Teb için sağ tarafında yer alan düzenleme butonuna tıklayınız.
 
 
Mağaza numarasını girmenizin ardından api kullanıcı kısmına bankanın panelinden belirlemiş olduğunuz kullanıcı adını ve şifrenizi yazınız. Posunuza ait taksit seçeneklerini de belirleyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Eğer banka tarafından 3D sisteminiz kapalı konumda ise, 3D Secure Kullanma seçeneğini seçmelisiniz. Bu alan sizin tercihinizde olan bir kısım değildir. Eğer bankanız 3D sistemini hesabınıza dahil ettiyse açık olarak kullanmak zorundasınız. Banka tarafından 3D sisteminiz kapalı ise kendi yönetim panelinize 3D Secure Kullan özelliği kapalı konumda olması gerekmektedir

+ Taksit seçeneklerini kullanabilir miyim?

Bankaların belli zaman aralıklarında uygulamış olduğu + taksit kampanyalarını sanal poslarınızda kullanmak  için uygulanır.

Bu özelliği kullanabilmek için [Ayarlar] >>> [Ek Ayarlar] bölümündeki [+taksit] seçeneği kullanımı aktif konuma getirmelisiniz.
 
 
[Ayarlar] >>> [Ödeme Ayarları] >>> [Pos Yönetimi] bölümünden eklemek istediğiniz bankanın düzenleme ikonuna basarak +taksit seçenekleri alanında kampanyayı tanımlaması yapabilirsiniz. Örneğin; 100 TL üzerindeki siparişlerde 2 ile 4 taksit arası seçim yapılırsa +5 taksit uygulamak için ekran görüntüsündeki aşağıda yer alan resimdeki gibi ayarlamasını yapabilirsiniz.
 
 
+taksit seçeneklerini bankalar genellikle aylık olarak değişiklik yapmaktadır. Bankanızın +taksit kampanyalarını takip ederek değişiklik olduğunda bu bölümden de mutlaka değişikliği yapmalısınız.
[elementor-template id="8529"]

Dia Yazılım Kampanyaları

.

Şubat Ayı Fırsatları

Videoyu oynat
Open chat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?