Finans Yönetimi

Muhasebe ve Cari Yönetim tüm işletmeler için işletmenin başarılı bir şekilde işlemlerini yürütmesi için öncelikli kuraldır. Özellikle kasa banka yönetimi ve risk yönetimi gibi işletmelerin varlığı için oldukça önem taşıyan organların kontrol edilmesi gerekmektedir. Geliştirilmiş programları ile DİA sizlere Hesap Yönetimi alanında da ayrıcalıklı çözümler ile işlerinizin kolaylıkla yapabilmenin rahatlığını sunuyor.

Çek ve Senet Yönetimi

Dia ile senet ve çek yönetimini de çok kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Online şekilde çalışması sayesinde 7/24 kontrol edebilir bütün işletim sistemlerinden kolaylıkla erişim sağlayıp finans yönetimene dair iş süreçlerinizi tamamlayabileceğiniz Dia çözümleri ile şube yönetimlerinizi tek bir hesap üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yandan cari hesaplarınızı da kontrol altına alabilirsiniz. Entegre özellikleri bünyesinde barındırmasıyla banka bağlantılarınızı ve müşteri takiplerinizi de Dia ile kolayca yapabilirsiniz. Finans yazılımı çözümlerinde yer alan modüllerin özelliklerinden faydalanarak işletmenizin tüm mali işlemlerinin yanı sıra, gelir ve gider hesaplarınızı da kontrol altına alabilirsiniz. ERP sisteminin modüler yapı da olmasıyla gereksinim olmayan satın almalarının da önüne geçmektedir. Entegre holding yönetimi ile tüm firmalarınızı tek bir hesaptan yönetebilirsiniz. Nakit Akış Yönetimi, Duran Varlık Yönetimi vb. yönetimlerle işletmenize güç katabilirsiniz.

Eksiksiz Veri Kaydı

Eksiksiz veri kaydının yanı sıra otomatik güncelleme sistemi sayesinde online bir şekilde kullanabileceğiniz DİA Enterprise, işletmeniz ile büyüyecektir. Öte yandan diğer klasik yazılımların aksine farklı olarak kolay, pratik kullanım ve hızlı yönetim özellikleri ile tüm ortamlarda iş süreçlerinizi hem kontrol edebilir hem de halledebilirsiniz. Düzenli bakım ve güncelleme hizmeti ile sizleri uğraştırmaz bunun için de ekstra maliyetler çıkarmaz. Bütün DİA kullanıcıları aynı sürüm hizmetini alırlar ve bulut sistemi ile çalışmaktadır. Bu nedenle server, remote, güvenlik cihazı, yedekleme sistemi gibi zahmetli işlerle sizi meşgul etmez. 15 senelik deneyimden aldığı güç ve tecrübe ile geliştirilmiş olan Dia çözümleri; tamamen sizin ihtiyaçlarınıza yönelik tasarlanmıştır. Tüm iş süreçlerinizi Dia programları sayesinde en hızlı ve en güvenli şekilde, tek bir ekran aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Nasıl Çalışır ?

01

Bulut ve Online Sistem

Bulut sistem sayesinde istediğiniz tüm cihazlardan kolaylıkla işlerinizi takip edebilirsiniz. Online çalışmasıyla 7 / 24 dilediğiniz ortamdan sisteme bağlanabilirsiniz. Windows, Mac, Linux, IOS, Android destekleyen ERP Sistemi sayesinde dilerseniz mobil cihazlarınızdan, tabletinizden, dilerseniz de bilgisayarınızdan, el terminalinden işlerinizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Server, kurulun, donanım gibi zahmetli işleri ortadan kaldırır.

02

Gelişmiş Finans Yönetimi

Tek bir hesap üzerinden şube yönetimlerinizi online olarak gerçekleştirebilir bunun yanı sıra cari hesaplarınızı da kontrol altına alacaksınız. Entegre özellikleri bünyesinde barındırması sayesinde banka bağlantılarınızı ve müşteri takiplerinizi güvenle gerçekleştirebilir. Finans yazılımı çözümünde yer alan modülleri kullanıp işletmenizin tüm mali işlemlerini gelir ve giderlerini kontrol altında tutabilir, verilerinizi güvenle saklayabilirsiniz.

03

Modüler Yapı

Dia Kurumsal Yönetim Sistemi modüler yapısının getirdiği esneklik ile tüm ölçekteki işletmelerin ihtiyacını eksiksiz, hızlı ve pratik şekilde karşılamaktadır. ERP Sisteminin Modüler yapısı işletmelerin ihtiyacına yönelik çözümler sunmasının yanında, gereksinim olmayan özelliklerin satın alınmasının önüne geçerek ERP Sistemini daha ekonomik hale getirmektedir.

04

Entegre Holding Yönetimi

Gün geçtikçe büyüyen işletmelere standart yazılım artık yetmiyor. Aynı anda birden fazla işletmenizin yönetimini tek bir sistemden üzerinden ve online olarak gerçekleştirmek isterseniz DİA Enterprise tam da size göre. Diğer klasik yazılımların aksine farklı olarak kolay kullanım ve hızlı yönetim özelliğine sahip olmasıyla her ortamda iş süreçlerinizi sorunsuzca halledebilirsiniz.

05

Düzenli Bakım ve Güncelleme Hizmeti Gerektirmez.

Bütün güncellemeler otomatik şekilde gerçekleştirilir. Herhangi bir ek ücreti yoktur. Bütün DİA kullanıcıları aynı sürümü kullanır. Bulut sisteminin getirdiği avantajlar nedeniyle, kurulum, server, remote desktop(rdp), güvenlik cihazı, yedekleme sistemi gerektirmediği gibi düzenli bakımda gerektirmez.

06

Dia İle

Dia ile işlerinizi keyifli hale getirebilir ve değerine değer katmanın yanı sıra aynı zamanda rakiplerinizi geride bırakarak işletmenizi daha da güçlü hale getirebilirsiniz. Dia içerisinde yer alan modüller ile işletme verimliliğinizi katlamaya ne dersiniz? Dia ile Erp dünyasına katılın. Sizde bu avantajlardan yararlanmak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Dia Yazılım Kampanyaları

.

Aralık Ayı Fırsatları

Neden Finans Yöntemi Kullanmalısınız Sorusuna Gelirsek

Sınırsız sayıda fiyat tanımı

İrsaliye, sipariş dahil cari hesap bakiye takibi

Detaylı kar/zarar analiz raporları

İleri tarihli pos tahsilat takibi

Ayrıntılı hareket listeleri

Dövizli, vadeli ve ayrıntılı ekstreler

Kampanya takibi

Satış eleman ve prim takibi

Genel Özellikler ve Sağladığı  Avantajlar

DİA sayesinde tedarikçiler ve müşterileriz ile ilgili tüm finansal iş süreçlerinizi kolay ve pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Raporlama araçlarını kullanarak Vade ve Bakiye Analiz, Cari Hesap, gibi raporlarınızı satış personelinize veya bölgelere göre, elde edebilirsiniz..

Detaylı parametrelerle ile Faturalanmamış İrsaliyeleri Dahil Et, Teslim Olmamış Siparişleri Dahil Et, iş süreçlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Farklı cari raporlar ile (Örneğin ekstre, Taksit, Vade, Durum, Teknik Servis Ekstresi, BA-BS Mutabakat, Mutabakat) gibi raporları ile detaylı analizler şekilde elde edebilirsiniz.

TL dışında çalışılacak döviz türü farklılık var ise (USD veya EUR gibi), döviz kuru (TCMB Efektif Satış gibi), Özel Uygulanacak Fiyat, Özel İndirim Oranı Kara Liste durumu ve nedeni, işlemleri yapabilmenize imkan sunar.

Dia sizlere sunduğu ayrıcalıklar ile tek bir döviz türüne bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Dia’nın içerisinde yer alan güzel özelliklerden bir tanesi olan; hem TL hem USD döviz türünde çalıştığınız cariler için cari hesap hareketleri ekranını üzerinden hem TL bakiyesi hem de USD bakiyesi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Dia ile banka hesabınıza gönderilen bir TL türünden bir tutarın cari hesabınızı USD türünde olacak şekilde yansımasını ya da kasanıza yapılan bir nakit USD ödeme türünün cari hesabı TL türünde olacak şekilde yansımasını yapabilirsiniz. Yapacağınız bu işlemleri Dia Finans Yönetimi sizin meydana gelen kur farklarını saniyesinde hesaplayacaktır.

Dilerseniz Cari Hesaplara özel bir şekilde çıktı tasarımlarını yapmanız mümkün, yani, fatura kesmek istediğiniz bayilere fatura tasarımlarında indirim detaylarını da belirtebilir veya dilerseniz de bayi carisine özel olarak tasarım eşleştirmesi yapabilirsiniz.

Cari Hesaba sizin belirleyeceğiniz döviz türünde risk limiti oluşturabilirsiniz (örneğin, 50.000 USD)

Risk Kontrolünün Bakiye, Bakiye + İrsaliye, Bakiye + İrsaliye + Sipariş, Bakiye + Teslim Edilmemiş Çek, Bakiye + İrsaliye + Teslim Edilmemiş Çek şeklinde yapabilir; risk aşım gerçekleştiğinde kasa işlemlerinde, sipariş ve irsaliye aşamasında gerçekleştiğinde nasıl bir işlem yapılması belirleyebilirsiniz. İsterseniz uyarı gösterilmesini isterseniz de işlemin yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz otomatik muhasebeleştirme işlemi yapabilirsiniz, Cari Hesap Genel Muhasebe, entegrasyonunda sayesinde ayrı ayrı 320 ve 120 muhasebe kod eşleştirmesini hem Satıcı hem de Alıcı durumdaki cari hesaplar için yapıp işlem tipine göre muhasebe kodunu otomatik şekilde seçilmesini sağlayabilirsiniz..

Dilerseniz otomatik muhasebeleştirme işlemi yapabilirsiniz, Cari Hesap Genel Muhasebe, entegrasyonunda sayesinde ayrı ayrı 320 ve 120 muhasebe kod eşleştirmesini hem Satıcı hem de Alıcı durumdaki cari hesaplar için yapıp işlem tipine göre muhasebe kodunu otomatik şekilde seçilmesini sağlayabilirsiniz..

Cari Hesapların şube bazında ve resimli şekilde takibini sağlayabilirsiniz. Şubelerin yalnızca kendi cari hesaplarını görecek şekilde yapabilirsiniz.

Kasa Gelir Giderlerine ilişkin işlemlerin takibini kasa modülü üzerinden fatura ve hızlı satış entegrasyonu ile rahatlıkla ve kolayca yapabilirsiniz. Kasa performanslarını ödeme planlarına göre karşılaştırma yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak, X ve Y şube kasa satış işlemlerini nakit ve taksitli ödeme planlarına göre olacak şekilde raporlayabilirsiniz.

Alacak ve Borç Eşleştirme özelliğini kullanarak ödeme ve tahsilatları kolay bir şekilde eşleştirmeler yapabilir vade analiz raporlarında daha net vade hesaplamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Nakit Akış, Günlük İşlem raporu gibi farklı tip raporlarla işletmeniz hakkında çok detaylı analizlerde elde edebilirsiniz.

Cari Hesap bazında, Stok bazında ve Satışlar bazında Kar ve Zarar Analizlerine ilişkin raporları oluşturabilir, karşılaştırmalar yaparak işletmeniz hakkında kararlar alabilirsiniz.

Yönetim Analizi ekranı ile Nakit Akış grafiklerini, karlılık analizlerini, işletmenizin genel durumu hakkında bilgileri, kolaylıkla tek ekran bir üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Genel Analiz ekranını kullanarak satışlar, tahsilatlar, pivot raporlara siparişler, teklifler bazında ulaşabilir, yıllık veya aylık olacak şekilde performans karşılaştırma değerlerine anında ulaşabilirsiniz. Örneğin, dilerseniz stok gruplarının satış cirolarının yıllık olarak geriye dönük şekilde karşılaştırmasını yapabilir; dilerseniz de aylık olarak satış personellerinizin satış performanslarına hem liste hem de grafik olarak görüntüleyebilirsiniz.

Finans Hesap Yönetimi

Finans Hesap
Yönetimi

• Finans Hesap Yönetimi ile Teklif ve talep yönetimi
• Finans Hesap Yönetimi ile Parçalı sevk, ürün kabul
• Finans Hesap Yönetimi ile Satışa göre sipariş tahminleme çözümleri
• Finans Hesap Yönetimi ile Şube bazında takip
• Finans Hesap Yönetimi ile Vade farkı takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Kur farkı takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Dövizli alış-satış takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Dövizli ve TL risk takibi

Finans Hesap
Yönetimi

• Finans Hesap Yönetimi ile Kredi kartı ve şirket kredi kartı takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Taksit, Çek-Senet takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Kasa üzerinden tahsilat, ödeme ve masraf takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Hızlı satış ve tahsilat takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Banka hesap takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Kredi takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Çoklu döviz takibi
• Finans Hesap Yönetimi ile Yaşlandırma ve nakit akış takibi

Open chat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?