Mobil Uyumlu Web Siteleri

Kişisel, Kurumsal, E-Ticaret ve tüm sahip olmak istediğiniz sitelerin, mobil cihazlarla da uyumlu olarak çalışmasını istemez misiniz?

Mobil Uyumlu Web Sitesi Nedir? 

Mobil uyumlu tasarım: responsive, yani cihaza ve ekran genişliğine duyarlı site anlamına gelir. Mobil uyumlu siteler 2010 yılından bu yana gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı ve günümüzde responsive tasarımın çok büyük önemi bulunmaktadır. Responsive bir şekilde tasarlanmamış sitelerde ziyaretçi siteye mobl cihazıyla  geldiğinde web sitenizi etkin kullanamayacaktır. Bu sorun kullanıcının web sitesinizden kısa süre de çıkmasına neden olur. Buda doğrudan sizin müşteri kaybetmenize ve google seo konusunda da google’dan eksi puan almanıza sebebiyet verir.

Başarılı Mobil Uyumlu Web Sitesinin Sahip Olması Gereken Özellikler;

Tüm cihazlarda aynı performansı sunmak,

Uyumluluğu sayesinde daha çok kişiye hitap edebilmek,

Özgün içerikle oluşturulması,

Hızlı ve Esnek olması

Gelir miktarınızı artırın,

Seo ile uyumlu web tasarımları olması,

Maksimum performans elde etmek,

Mobil uyumlu web tasarım genel olarak masa üstü, tablet ve mobil cihazlar şeklinde tasarlanır. Bu üç platformunda kendi içinde ekran boyutları ve çözünürlükleri farklılık göstermektedir.

 

Google, telefondan yapılacak aramalarda sıralamada gösterilecek siteleri belirlerken mobil uyumlu siteleri ön planda tutmaktadır. Eğer mobil uyumlu, ziyaretçinin kolay kullanabileceği bir web sitene sahip değilseniz, hem Google gibi arama motorlarında bulunma ihtimaliniz azalır hem de sitenizi ziyaret eden müşteri potansiyeliniz günden güne düşer.

[elementor-template id="8529"]

Dia Yazılım Kampanyaları

.

Şubat Ayı Fırsatları

Videoyu oynat
Open chat
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabilirim?